KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123035
nr 1612 3035
Sigge Rosén
(1913-1985), Sverige
Oljemålning, Sigge Rosén (1913-1985), I Ateljén. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 77x65 cm, yttermått inklusive ram: 87x74 cm
Sigge Rosén, svensk bildkonstnär född 1913 i Borlänge, död 1985.
Utrop:
500 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:15:38
Sigge Rosén
Läs mer om Sigge Rosén